آموزش زامارین:مقدمه

چه کسانی باید این آموزش را بخوانند

 

این آموزش برای برنامه نویسان #C که میخواهند با استفاده از کد های مستقل می خواهند برای سه سیستم عامل رایج در موبایل ها : اندروید, iOS  و  ویندوز شامل پلت فرم های سراسری ویندوز و ویندوز فون اپلیکیشن بنویسند نوشته شده است.

Xamarin.Forms همچنین قابلیت استفاده برای برنامه نویسانی که در نهایت می خواهند از #C و کتابخانه های Xamarin.Android و Xamarin.iOS جهت رابط های برنامه نویسی اپلیکیشن (APIs) بومی  استفاده کنند را دارا می باشد. Xamarin.Forms  می تواند کمک بزرگی برای شروع برنامه نویسی این پلت فرم ها یا ساخت یک پیش الگو یا برنامه اثبات مفهوم کند.

این آموزش در نظر می گیرد که شما #C را بلدید و با کاربرد NET Framework. آشنایی دارید.  با این حال هر کجا که من بعضی از ویژگی های NET. و #C که ممکن است برای برنامه نویسان اخیر #C عجیب یا نا آشنا باشد را مطرح می کنم  , گام های آرام تری بر میدارم.

 

قواعد و ویژگی هایی در این آموزش

این  آموزش فقط چند قواعد تایپی دارد:

تمام عناصر برنامه نویسی استفاده شده در متن شامل کلاس ها , متد ها , خواص , اسامی متغیرها و غیره با یک فونت هم عرض نوشته می شوند .

آیتم هایی که در رابط کاربری ویژوال استدیو یا زامارین استدیو یا اپلیکیشن هایی که در این بخش ها مطرح می شوند , با حروف درشت نمایش داده می شوند به طور مثال پنجره Add New Project

پروژه های اپلیکیشن هم به صورت درشت نمایش داده می شوند مانند : MonkeyTab

سیستم مورد نیاز

این آموزش فرض می گیرد که شما از زامارین فرم برای نوشتن برنامه ها استفاده می کنید ,  که همه پلت فرم های موبایل پشتیبانی شده شامل : iOS  , اندروید , پلت فرم معمول ویندوز و شاید ویندوز فون 8.1 را هدف قرار می دهند. با این حال , این امکان وجود دارد که برخی از خوانندگان یک یا دو پلت فرم را در زامارین فرم خود داشته باشند. پلت فرم هایی که شما هدف قرار می دهید سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز شما را کنترل می کنند. برای هدف قرار دادن  دستگاه های iOS شما به یک سیستم عامل Mac و پلت فرم زامارین شامل زامارین استدیو نیاز دارید. برای هدف قرار دادن هر پلت فرم ویندوز , شما به ویژوال استدیو 2015 روی کامپیوتر نیاز دارید و همچنین نیاز دارید که پلت فرم زامارین نصب شده باشد.

با این حال , شما می توانید از ویژوال استدیو روی یک کامپیوتر شخصی برای هدف قرار دادن دستگاه های iOS استفاده کنید که از طریق Mac قابل دسترس از طریق وای فای و پلت فرم زامارین این کار انجام می شود. شما می توانید دستگاه های اندروید را با ویژوال استدیو نصب شده بر روی کامپیوتر و یا زامارین استدیو نصب شده روی Mac هدف قرار دهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =